Biuro tworzy kilkunastu specjalistów, którzy chętnie pomogą nowym przedsiębiorcom w podjęciu aktywnej działalności na rynku gospodarczym. Od kliku lat biuro świadczy różne usługi na rzecz przedsiębiorców, ciesząc się ich zaufaniem. Współpraca z Klientem opiera się na szczegółowym rozpoznaniu jego potrzeb i opracowaniu dla niego indywidualnej oferty. Eksperci biura cenią sobie czas jego Klientów oraz mają na uwadze pewne ograniczenia finansowe z jakimi bardzo często borykają się podmioty gospodarcze. Razem z klientem opracowują najlepszy plan działania. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nimi.





AKTUALIZACJA KRS

Właściciele spółek zobowiązani są do pilnowania, aby dane dotyczące ich firmy, udostępniane w KRS były rzetelne oraz zgodne ze stanem rzeczywistym. Nasze biuro oferuje pomoc w aktualizacji danych KRS, przygotowanie niezbędnych formularzy aktualizacyjnych orazich złożeniem. W imieniu przedsiębiorcy dopełnimy obowiązków, aby miał pewność, że prowadzi firmę zgodnie z przepisami prawa. Zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu.



REJESTRACJA SPÓŁEK

Biuro przeprowadza cały proces rejestracji spółki. Usługa rejestracji obejmuje doradztwo w zakresie wyboru PKD, umowy najmu oraz wysokości kapitału zakładowego. Z pomocą specjalistów sporządzicie Państwo odpowiednią umowę spółki z o.o., a także zarejestrujecie ją w KRS, US, ZUS oraz GUS. Oferujemy także rejestrację bez aktu notarialnego, w s24. Specjaliści pomogą w zakresie rejestracji
spółki z o.o., oraz wszystkich pozostałych form.







NIP

Numer identyfikacji podatkowej (NIP) - jest to dziesięciocyfrowy kod, który służy do identyfikacji podatników w Polsce. Nadawany jest przez naczelnika urzędu skarbowego.
Prefiks – (trzy pierwsze cyfry każdego NIP) oznaczają kod urzędu skarbowego, który nadał dany numer. W kodzie tym na początku występowały tylko cyfry od 1 do 9. W roku 2004 wprowadzono kilkadziesiąt nowych urzędów skarbowych. Wtedy również uczyniono wyjątek od dotychczasowej reguły i nowym urzędom dano kody z zerem na drugim miejscu. W przeszłości NIP zapisywało się, oddzielając grupy cyfr łącznikiem. Firma założona przez jedną osobę miała NIP tej osoby. Obecnie kod nadawany jest bez znaków łącznika. Dziesiąta cyfra jest cyfrą kontrolną. Ustawa o NIP nakłada obowiązek podawania NIP lub PESEL w przypadku osób nieprowadzących działalności gospodarczej, na dokumentach dotyczących zobowiązań podatkowych oraz należności nie podatkowych pobieranych przez organy celne i podatkowe.

KRS

KRS – czyli Krajowy Rejestr Sądowy jest to rejestr publiczny, który jest prowadzony przez Ministerstwo Sprawiedliwości oraz wybrane sądy rejonowe. KRS rozpoczął swoją działalność 1 stycznia 2001 roku i tym samym zastąpił istniejący wcześniej rejestr handlowy. KRS posiada dwie funkcje: funkcja informacyjna i legalizacyjna.

  • Informacyjna: KRS stanowi ogólnopolską bazę danych o podmiotach uczestniczących w obrocie gospodarczym. 
  • Legalizacyjna: dopiero wpis do rejestru pozwala na dokonywanie dalszych czynności prawnych i uzyskanie osobowości prawnej. Krajowy Rejestr Sądowy pozwala uzyskać informacje o każdym przedsiębiorcy. Każdy przedsiębiorca ma obowiązek wpisu do KRS w formie odpisu, wyciągu lub odpowiedniego zaświadczenia w kilkudziesięciu ekspozyturach Centralnej Informacji Krajowego Rejestru Sądowego na terenie całego kraju.

Zakładanie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością



Założenie spółki zoo jest czasochłonnym procesem. Jeśli chcę się założyć spółkę samemu trzeba liczyć się z tym, że we wnioskach, które składamy mogą pojawić się błędy, wtedy jest trzeba czekać, aż źle wypełniony wniosek nam zwrócą i trzeba tym razem zrobić to poprawnie. Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić jest sporządzenie umowy w formie pisemnej w której muszą się znaleźć:
  • Nazwa spółki
  • Imiona i nazwiska wspólników
  • Forma prawna prowadzenia działalności
  • Adres siedziby firmy
  • Przedmiot działalności określony na podstawie PKD

W przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością konieczne jest zawarcie umowy w formie aktu notarialnego. Następną wymaganą czynnością jest rejestracja spółki, robi się to poprzez wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. Należy zrobić to we właściwym Sądzie Rejonowym, jednak wcześniej dobrze jest się upewnić, jakie druki będą wymagane w naszym przypadku. Do założenia spółki zoo będą potrzebne na pewno: Umowa spółki, Lista wspólników, Oświadczenie wszystkich członków zarządu, że wkłady na pokrycie kapitału zakładowego zostały przez wszystkich wspólników w całości wniesione, Wzory podpisów osób uprawnionych do reprezentowania spółki (członków zarządu i prokurentów) poświadczone urzędowo przez notariusza, Uchwała wspólników o powołaniu poszczególnych członków organów spółki, jeżeli o powołaniu nie stanowi umowa spółki, Dokument potwierdzający prawo do lokalu lub nieruchomości, w których znajduje się siedziba firmy.          
               
               Jeśli uważamy cały ten proces za zbyt czasochłonny możemy wykorzystać do tego specjalne firmy zajmujące się zakładaniem spółek, które za opłatą przeprowadzą to za nas.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...