Biuro tworzy kilkunastu specjalistów, którzy chętnie pomogą nowym przedsiębiorcom w podjęciu aktywnej działalności na rynku gospodarczym. Od kliku lat biuro świadczy różne usługi na rzecz przedsiębiorców, ciesząc się ich zaufaniem. Współpraca z Klientem opiera się na szczegółowym rozpoznaniu jego potrzeb i opracowaniu dla niego indywidualnej oferty. Eksperci biura cenią sobie czas jego Klientów oraz mają na uwadze pewne ograniczenia finansowe z jakimi bardzo często borykają się podmioty gospodarcze. Razem z klientem opracowują najlepszy plan działania. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nimi.





AKTUALIZACJA KRS

Właściciele spółek zobowiązani są do pilnowania, aby dane dotyczące ich firmy, udostępniane w KRS były rzetelne oraz zgodne ze stanem rzeczywistym. Nasze biuro oferuje pomoc w aktualizacji danych KRS, przygotowanie niezbędnych formularzy aktualizacyjnych orazich złożeniem. W imieniu przedsiębiorcy dopełnimy obowiązków, aby miał pewność, że prowadzi firmę zgodnie z przepisami prawa. Zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu.



REJESTRACJA SPÓŁEK

Biuro przeprowadza cały proces rejestracji spółki. Usługa rejestracji obejmuje doradztwo w zakresie wyboru PKD, umowy najmu oraz wysokości kapitału zakładowego. Z pomocą specjalistów sporządzicie Państwo odpowiednią umowę spółki z o.o., a także zarejestrujecie ją w KRS, US, ZUS oraz GUS. Oferujemy także rejestrację bez aktu notarialnego, w s24. Specjaliści pomogą w zakresie rejestracji
spółki z o.o., oraz wszystkich pozostałych form.







Najczęściej zadawane pytania

Pytanie: Ile musi wynosić minimalny kapitał zakładowy w spółce z o.o.?
Odpowiedź: Minimalny kapitał zakładowy w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, na dzień dzisiejszy musi wynosić 5 tysięcy złotych.

Pytanie: Jak wybrać odpowiednią nazwę spółki?
Odpowiedź: Podczas wyboru firmy (nazwy) spółki z ograniczoną odpowiedzialnością należy pamiętać o niezbędnych oznaczeniach, które nazwa musi posiadać tj.: „spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”.
Dopuszczalne jest używanie w obrocie skrótu „spółka z o. o.” lub „sp. z o. o.”


Pytanie: Czy KRS może odrzucić wniosek o wpis?
Odpowiedź:  Sąd rejestrowy nie może odmówić wpisania spółki do rejestru z powodu drobnych uchybień, które nie naruszają interesu spółki oraz interesu publicznego, a nie mogą być usunięte bez poniesienia niewspółmiernie wysokich kosztów.

Pytanie: Jakie druki są wymagane przy składaniu wniosku do Krajowego Rejestru Sądowego?
Odpowiedź: Podczas składania wniosku do KRS wymagane są druki KRS-W3 (jest to wniosek o rejestrację podmiotu w rejestrze przedsiębiorców - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) oraz KRS-Z30, który jest niezbędny podczas składania wniosku o zmianę wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Pytanie: Co wchodzi w skład opłat podczas zakładania spółki z o.o.?
Odpowiedź: W skład opłat wchodzi: opłata za wpis do KRS (opłata sądowa wniosku o rejestrację oraz opłata za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym), kapitał zakładowy, opłata za odpis umowy, opłata notarialna, opłata za prowadzenie księgowości.

Pytanie: Kto reprezentuje spółkę w umowie z członkiem zarządu?  
Odpowiedź: Zgodnie z art. 210 k.s.h. w umowie między spółką a członkiem zarządu oraz w sporze z nim spółkę reprezentuje rada nadzorcza lub pełnomocnik powołany uchwałą.

Pytanie: Czy prezes spółki z o.o. może złożyć wniosek o upadłości,w momencie kiedy zarząd spółki jest wieloosobowy?
Odpowiedź: W przypadki spółek prawa handlowego do złożenia w imieniu firmy wniosku o ogłoszenie upadłości może złożyć każda osoba posiadająca prawo do reprezentowania spółki handlowej. W spółce z o.o. takie prawo mają członkowie zarządu.

Pytanie: Czy wirtualne biuro to dobre rozwiązanie na start?
Odpowiedź: Wirtualne biuro to świetny pomysł. Dziś od razu się sprawdza w internecie gdzie firma ma siedzibę i nie wygląda profesjonalnie jak się okazuje, że ktoś prowadzi biznes w domu. W domu to pewnie to jakaś malutka firma, a nie poważny biznes.

Pytanie: Czy można wyłączyć wspólnika ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?
Odpowiedź: Wyłączenie wspólnika ma na celu wyeliminowanie ze spółki wspólnika, którego działalność w spółce nie służy jej interesom lub uniemożliwia realizację jej celów. Wyłączenie wspólnika spółki z o.o. następuje z ważnych powodów, na mocy orzeczenia sądowego, wydawanego na podstawie powództwa wytoczonego przez wszystkich pozostałych wspólników, jeżeli udziały wspólników żądających wyłączenia stanowią więcej niż połowę kapitału zakładowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...