Biuro tworzy kilkunastu specjalistów, którzy chętnie pomogą nowym przedsiębiorcom w podjęciu aktywnej działalności na rynku gospodarczym. Od kliku lat biuro świadczy różne usługi na rzecz przedsiębiorców, ciesząc się ich zaufaniem. Współpraca z Klientem opiera się na szczegółowym rozpoznaniu jego potrzeb i opracowaniu dla niego indywidualnej oferty. Eksperci biura cenią sobie czas jego Klientów oraz mają na uwadze pewne ograniczenia finansowe z jakimi bardzo często borykają się podmioty gospodarcze. Razem z klientem opracowują najlepszy plan działania. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nimi.





AKTUALIZACJA KRS

Właściciele spółek zobowiązani są do pilnowania, aby dane dotyczące ich firmy, udostępniane w KRS były rzetelne oraz zgodne ze stanem rzeczywistym. Nasze biuro oferuje pomoc w aktualizacji danych KRS, przygotowanie niezbędnych formularzy aktualizacyjnych orazich złożeniem. W imieniu przedsiębiorcy dopełnimy obowiązków, aby miał pewność, że prowadzi firmę zgodnie z przepisami prawa. Zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu.



REJESTRACJA SPÓŁEK

Biuro przeprowadza cały proces rejestracji spółki. Usługa rejestracji obejmuje doradztwo w zakresie wyboru PKD, umowy najmu oraz wysokości kapitału zakładowego. Z pomocą specjalistów sporządzicie Państwo odpowiednią umowę spółki z o.o., a także zarejestrujecie ją w KRS, US, ZUS oraz GUS. Oferujemy także rejestrację bez aktu notarialnego, w s24. Specjaliści pomogą w zakresie rejestracji
spółki z o.o., oraz wszystkich pozostałych form.







Co może zwolnić z odpowiedzialności w spółce?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ma swoją własną, odrębną osobowość prawną. Spółka ta samodzielnie odpowiada za swoje zobowiązania. Jednak w określonych przez prawo przypadkach odpowiedzialność za zobowiązania tej spółki może zostać przeniesiona na członków zarządu danej spółki. Odpowiedzialność ta nie ma charakteru obiektywnego, dlatego członkowie zarządu mogą zwolnić się z obowiązku zaspokojenia wierzycieli spółki.

Jeżeli egzekucja przeciwko spółce okaże się bezskuteczna, członkowie zarządu odpowiadają za jej zobowiązania. Jednak mogą uwolnić się od odpowiedzialności jeśli wykażą istnienie chociaż jednej z przesłanek określonych w art 299 § 1 Ksh.
Zgodnie z treścią art. 299 § 2 Kodeksu spółek handlowych członek zarządu może zwolnić się z odpowiedzialności, jeśli wykaże że: we właściwym czasie doszło do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości spółki lub wszczęto wobec niej postępowanie układowe lub że brak złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości lub wszczęcia postępowania układowego nastąpił nie z jego winy lub pomimo niezłożenia wniosku we właściwym czasie lub braku wszczęcia postępowania układowego wierzyciel nie poniósł żadnej szkody.

Spółka

Spółka jest to rodzaj działalności osób fizycznych lub prawnych oparty na umowie lub statucie. Zazwyczaj ma na celu prowadzenie działalności gospodarczej.
W polskim prawie istnieją:
  • spółki prawa administracyjnego
  • spółki wodne
  • spółki do zagospodarowania wspólnot gruntowych    
  • spółki prawa cywilnego: spółka cywilna
  • spółki prawa handlowego (handlowe):
    •         spółki osobowe:
    1. spółka jawna
    2. spółka partnerska
    3. spółka komandytowa
    4. spółka komandytowo-akcyjna
    •         spółki kapitałowe:
    1. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
    2. spółka akcyjna
    •         spółki paneuropejskie:
    1.  spółka europejska
    2. europejskie zgrupowanie interesów gospodarczych

Zaskarżanie uchwał w spółce

Z racji tego, że zgromadzenie wspólników podejmuje uchwały bardzo ważne dla wspólników i dla samej spółki, trzeba pamiętać, że Kodeks spółek handlowych przewiduje możliwość uchylenia lub unieważnienia uchwały przez sąd. Decyzje, które zapadają na zgromadzeniu wspólników dotyczą najczęściej: podziału zysku, zmiany umowy spółki, rozporządzenia składnikami majątku czy też zaprzestania bytu spółki.
Prawo do wytoczenia powództwa o uchylenie lub unieważnienie uchwały wspólników przysługuje:
  • wspólnikowi, który głosował przeciwko uchwale, a po jej powzięciu zażądał zaprotokołowania sprzeciwu
  • zarządowi, radzie nadzorczej, komisji rewizyjnej oraz członkom tych organów
  •  wspólnikowi, który nie był obecny na zgromadzeniu, jedynie w przypadku wadliwego zwołania zgromadzenia wspólników lub też powzięcia uchwały w sprawie nieobjętej porządkiem obrad
  • wspólnikowi bezzasadnie niedopuszczonemu do udziału w zgromadzeniu wspólników
  • w przypadku pisemnego głosowania, wspólnikowi, którego pominięto przy głosowaniu lub który nie zgodził się na głosowanie pisemne albo też, który głosował przeciwko uchwale i po otrzymaniu wiadomości o uchwale w terminie dwóch tygodni zgłosił sprzeciw.
 Wspólnik, który głosuje przeciwko danej ustawie musi zażądać zaprotokołowania sprzeciwu. Brak zaprotokołowanego sprzeciwu uniemożliwi wspólnikowi możliwości dochodzenia unieważnienia lub uchylenia uchwały na drodze sądowej.

Dlaczego warto kupić gotową spółkę?

Gotowe spółki z o.o. są bardzo popularne w Polsce. Często w Internecie możemy zobaczyć wiele ofert typu "sprzedam czystą spółkę z o.o." czy też "sprzedaż spółki zoo". Frazy te i wiele podobnych do nich często widnieją w tytule ofert związanych z sprzedażą spółek.
Zakup gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością umożliwia rozpoczęcie działalności gospodarczej już w ciągu 1-2 dni. To bardzo szybkie tempo w porównaniu do tego ile trzeba czekać na założenie spółki. Dodatkowo kupno takiej spółki jest o wiele bardziej komfortowe niż niekiedy uciążliwe rejestracje. Nie wolno również zapominać o tym, że zakup gotowej spółki wiąże się z bezpieczeństwem i pewnością, że wszystko jest prawidłowo zrobione. Wszystkie gotowe spółki stworzone przez firmę są czyste, nigdy nie prowadziły działalności gospodarczej.

Zalety zakupu gotowej spółki z o.o. :
  • dużo szybsza możliwość rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej
  • brak kłopotów związanych z procesem rejestracji
  •  możliwość dokonania zmian w umowie spółki w ciągu 1-2 dni
 Każda spółka posiada wpis do KRS, numery REGON oraz NIP i jest zgłoszona jako płatnik podatku VAT. Dodatkowo wszystkie posiadają notarialne potwierdzenia, że nigdy nie prowadziły żadnej działalności.

Spółka z o.o. - dlaczego jest najlepsza?

Wiele osób nie wie dlaczego spółka z o.o. jest lepsza niż indywidualna działalność gospodarcza.
Otóż indywidualna działalność gospodarcza jest idealna dla osób, lubią działać na własny rachunek. Rozmiar działalności nie jest w żaden sposób ograniczony, łatwo ją rozszerzyć lub zlikwidować.
Zalety:  
  • Brak uciążliwych formalności podczas zakładania
  • Możliwe wszystkie formy opodatkowania w zależności od prowadzonej działalności
  • Łatwy sposób likwidacji
Wady:
  • Odpowiedzialność całym majątkiem osobistym za zobowiązania firmy
  • Trudność w pozyskaniu kapitału na rynku kapitałowym oraz w przyjęciu nowego wspólnika
  • Konieczność opłacania składek ZUS bez względu na dochody
Natomiast spółka z ograniczoną odpowiedzialnością posiada osobowość prawną i jest spółką kapitałową. W imieniu spółki z o.o. działa jej zarząd a nie wspólnicy. Wspólnicy generalnie nie odpowiadają za zobowiązania spółki.
Zalety:
  • Wyłączenie odpowiedzialności wspólnika za zobowiązania spółki
  • Możliwość pozyskania kapitału poprzez pozyskanie nowego wspólnika
  • Możliwość pokrycia udziału w kapitale aportem rzeczowym
 Wady:
  • Brak możliwości zawierania umów o pracę z członkami zarządu, którzy są jednocześnie wspólnikami, bez powołania pełnomocnika lub rady nadzorczej.

 Myślę, że w sposób jasny i czytelny zostało pokazane, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest dużo lepsza niż indywidualna działalność gospodarcza z wielu powodów. Jednak wszystko zależy od osobistych upodobań.

Konflikt w spółce

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest aktualnie najpopularniejszą formą prowadzenia działalności gospodarczej nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Jak wiemy, w spółce mogą być wspólnicy, którzy powinni dbać o dobro ich firmy i jak najlepiej ją prezentować. Jednak czasem zdarza się, że po pewnym czasie nie potrafią się ze sobą dogadywać. Wtedy konflikt pomiędzy nimi wkracza w życie spółki i niestety może się to okazać ogromną stratą dla firmy. Wspólnicy mniejszościowi myślą, że nie mają szans na wywarcie wpływu na dalszą działalność spółki z o.o. Jednak należy pamiętać o tym, że istnieje szereg uprawnień, które przysługują wszystkim wspólnikom spółki, bez względu na przysługujące im udziały.

Warto dojść do porozumienia, ponieważ taki konflikt może źle wpłynąć na "życie" firmy. Jeżeli jednak nie będzie to możliwe jest wiele uprawnień, z których wspólnicy mogą skorzystać. Jednym z nich, jest np. prawo osobistej kontroli wspólnika. Każdy może w każdym momencie przeglądnąć księgi i dokumenty spółki, sporządzać bilans lub żądać wyjaśnień od zarządu.

Prezes zarządu w spółce

Jak wiemy spółka to związek dwóch lub więcej osób, które działają w określonym celu. Istnieje jednak wyjątek: można utworzyć spółkę tylko przez jedną osobę. Chodzi tu o jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Wtedy wspólnik jest też prezesem zarządu. W takim wypadku czynności prawne podejmowane przez niego wymagają aktu notarialnego. Czynności te są dokonywane przez spółkę.

Zadania prezesa w jednoosobowej spółce z o.o.:
  • Zgłoszenie odpowiednich dokumentów spółki z o.o. do KRS, aktualizacja istniejącego wpisu, która ma się odbywać co jeden rok.
  • Współpraca z biegłym rewidentem w celu sporządzenia raportów finansowych
  • Reprezentowanie spółki
  • Zarządzenie spółką
  • Podejmowanie wszelkich decyzji
  • W ciągu dwóch tygodni od rejestracji spółki należy złożyć do Urzędu Skarbowego odpis umowy jednoosobowej sp. z o.o.
  • Podejmowanie uchwał spółki
  • W razie potrzeby ogłoszenie upadłości spółki, czy rozpoczęcie postępowania naprawczego
Zadania prezesa zarządu jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są zawarte w kodeksie spółek handlowych art.: 164, 171, 204, 224.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...