Biuro tworzy kilkunastu specjalistów, którzy chętnie pomogą nowym przedsiębiorcom w podjęciu aktywnej działalności na rynku gospodarczym. Od kliku lat biuro świadczy różne usługi na rzecz przedsiębiorców, ciesząc się ich zaufaniem. Współpraca z Klientem opiera się na szczegółowym rozpoznaniu jego potrzeb i opracowaniu dla niego indywidualnej oferty. Eksperci biura cenią sobie czas jego Klientów oraz mają na uwadze pewne ograniczenia finansowe z jakimi bardzo często borykają się podmioty gospodarcze. Razem z klientem opracowują najlepszy plan działania. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nimi.





AKTUALIZACJA KRS

Właściciele spółek zobowiązani są do pilnowania, aby dane dotyczące ich firmy, udostępniane w KRS były rzetelne oraz zgodne ze stanem rzeczywistym. Nasze biuro oferuje pomoc w aktualizacji danych KRS, przygotowanie niezbędnych formularzy aktualizacyjnych orazich złożeniem. W imieniu przedsiębiorcy dopełnimy obowiązków, aby miał pewność, że prowadzi firmę zgodnie z przepisami prawa. Zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu.



REJESTRACJA SPÓŁEK

Biuro przeprowadza cały proces rejestracji spółki. Usługa rejestracji obejmuje doradztwo w zakresie wyboru PKD, umowy najmu oraz wysokości kapitału zakładowego. Z pomocą specjalistów sporządzicie Państwo odpowiednią umowę spółki z o.o., a także zarejestrujecie ją w KRS, US, ZUS oraz GUS. Oferujemy także rejestrację bez aktu notarialnego, w s24. Specjaliści pomogą w zakresie rejestracji
spółki z o.o., oraz wszystkich pozostałych form.







Czy spółka może kupić swoje własne udziały?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może nabywać swoje udziały, ich części lub ułamkowe części tylko i wyłącznie w kilku przypadkach.
Można tego dokonać jeżeli nabywa je:
  1. od wspólnika będącego dłużnikiem spółki po to, aby zaspokoić swoje roszczenia,
  2. od wszystkich wspólników spółki:
  • w sytuacji przejęcia innej spółki po to, aby umożliwić objęcie udziałów w spółce wspólnikom przejmowanej spółki,
  • w celu ich umorzenia.
Dodatkowo do szczególnego rodzaju nabycia udziałów może dojść w przypadku transgranicznego łączenia się spółek. W tym przypadku spółka może nabyć na rachunek własny udziały lub akcje, których łączna wartość nominalna, wraz z udziałami lub akcjami nabytymi dotychczas przez nią przez spółki lub spółdzielnie od niej zależne lub przez osoby działające na jej rachunek, nie przekracza 25% kapitału zakładowego.
Aby spółka mogła przejąć własne udziały w drodze egzekucji, muszą być spełnione następujące warunki:
  •  spółka jest wierzycielem wspólnika
  •  nie istnieje żaden inny majątek, z którego można by było przeprowadzić egzekucję albo majątek ten nie wystarcza na zaspokojenie całego długu /wówczas na pokrycie reszty długu udziały będą mogły zostać nabyte przez spółkę/ lub z jakiegokolwiek powodu nie nadaje się on do egzekucji, np. są to przedmioty niepodlegające egzekucji wymienione w artykule 829 kpc.

Czy można zlikwidować zadłużoną spółkę z o.o.?

Na podstawie art. 272 Kodeksu spółek handlowych rozwiązanie spółki z o.o. następuje po przeprowadzeniu likwidacji oraz wykreśleniu spółki z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego. Do obowiązków likwidatorów należy między innymi wypełnienie zobowiązań finansowych spółki - spłacenie jej wierzytelności.

zamkniecie-spolki

Bardzo ważnym aspektem w tej kwestii jest odpowiedzialność członków zarządu oraz likwidatorów za niespłacone zobowiązania spółki z o.o. Jeżeli egzekucja przeciwko spółce okaże się bezskuteczna, członkowie zarządu odpowiadają solidarnie za jej zobowiązania, chyba że wykażą, że we właściwym czasie zgłoszono wniosek o ogłoszenie upadłości lub wszczęto postępowanie układowe. Dodatkowo członkowie zarządu nie będą odpowiadać za długi spółki, jeżeli niezgłoszenie wniosku o ogłoszenie upadłości oraz niewszczęcie postępowania układowego nastąpiło nie z ich winy, lub że pomimo niezgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości oraz niewszczęcia postępowania układowego wierzyciele nie ponieśli żadnej szkody.
Należy pamiętać o obowiązkach spoczywających na członkach zarządu oraz likwidatorach. 
Dodatkowo zwrócić uwagę trzeba na treść art. 276 K.s.h. zgodnie, z którym członkowie zarządu, w braku odmiennych postanowień umowy lub uchwały wspólników, stają się jej likwidatorami. W takiej sytuacji to na nich ciążyć będzie obowiązek zakończenia bieżących interesów spółki oraz wypełnienia jej zobowiązań.

Najczęściej zadawane pytania

Pytanie: Ile musi wynosić minimalny kapitał zakładowy w spółce z o.o.?
Odpowiedź: Minimalny kapitał zakładowy w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, na dzień dzisiejszy musi wynosić 5 tysięcy złotych.

Pytanie: Jak wybrać odpowiednią nazwę spółki?
Odpowiedź: Podczas wyboru firmy (nazwy) spółki z ograniczoną odpowiedzialnością należy pamiętać o niezbędnych oznaczeniach, które nazwa musi posiadać tj.: „spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”.
Dopuszczalne jest używanie w obrocie skrótu „spółka z o. o.” lub „sp. z o. o.”


Pytanie: Czy KRS może odrzucić wniosek o wpis?
Odpowiedź:  Sąd rejestrowy nie może odmówić wpisania spółki do rejestru z powodu drobnych uchybień, które nie naruszają interesu spółki oraz interesu publicznego, a nie mogą być usunięte bez poniesienia niewspółmiernie wysokich kosztów.

Pytanie: Jakie druki są wymagane przy składaniu wniosku do Krajowego Rejestru Sądowego?
Odpowiedź: Podczas składania wniosku do KRS wymagane są druki KRS-W3 (jest to wniosek o rejestrację podmiotu w rejestrze przedsiębiorców - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) oraz KRS-Z30, który jest niezbędny podczas składania wniosku o zmianę wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Pytanie: Co wchodzi w skład opłat podczas zakładania spółki z o.o.?
Odpowiedź: W skład opłat wchodzi: opłata za wpis do KRS (opłata sądowa wniosku o rejestrację oraz opłata za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym), kapitał zakładowy, opłata za odpis umowy, opłata notarialna, opłata za prowadzenie księgowości.

Pytanie: Kto reprezentuje spółkę w umowie z członkiem zarządu?  
Odpowiedź: Zgodnie z art. 210 k.s.h. w umowie między spółką a członkiem zarządu oraz w sporze z nim spółkę reprezentuje rada nadzorcza lub pełnomocnik powołany uchwałą.

Pytanie: Czy prezes spółki z o.o. może złożyć wniosek o upadłości,w momencie kiedy zarząd spółki jest wieloosobowy?
Odpowiedź: W przypadki spółek prawa handlowego do złożenia w imieniu firmy wniosku o ogłoszenie upadłości może złożyć każda osoba posiadająca prawo do reprezentowania spółki handlowej. W spółce z o.o. takie prawo mają członkowie zarządu.

Pytanie: Czy wirtualne biuro to dobre rozwiązanie na start?
Odpowiedź: Wirtualne biuro to świetny pomysł. Dziś od razu się sprawdza w internecie gdzie firma ma siedzibę i nie wygląda profesjonalnie jak się okazuje, że ktoś prowadzi biznes w domu. W domu to pewnie to jakaś malutka firma, a nie poważny biznes.

Pytanie: Czy można wyłączyć wspólnika ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?
Odpowiedź: Wyłączenie wspólnika ma na celu wyeliminowanie ze spółki wspólnika, którego działalność w spółce nie służy jej interesom lub uniemożliwia realizację jej celów. Wyłączenie wspólnika spółki z o.o. następuje z ważnych powodów, na mocy orzeczenia sądowego, wydawanego na podstawie powództwa wytoczonego przez wszystkich pozostałych wspólników, jeżeli udziały wspólników żądających wyłączenia stanowią więcej niż połowę kapitału zakładowego.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...