Biuro tworzy kilkunastu specjalistów, którzy chętnie pomogą nowym przedsiębiorcom w podjęciu aktywnej działalności na rynku gospodarczym. Od kliku lat biuro świadczy różne usługi na rzecz przedsiębiorców, ciesząc się ich zaufaniem. Współpraca z Klientem opiera się na szczegółowym rozpoznaniu jego potrzeb i opracowaniu dla niego indywidualnej oferty. Eksperci biura cenią sobie czas jego Klientów oraz mają na uwadze pewne ograniczenia finansowe z jakimi bardzo często borykają się podmioty gospodarcze. Razem z klientem opracowują najlepszy plan działania. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nimi.





AKTUALIZACJA KRS

Właściciele spółek zobowiązani są do pilnowania, aby dane dotyczące ich firmy, udostępniane w KRS były rzetelne oraz zgodne ze stanem rzeczywistym. Nasze biuro oferuje pomoc w aktualizacji danych KRS, przygotowanie niezbędnych formularzy aktualizacyjnych orazich złożeniem. W imieniu przedsiębiorcy dopełnimy obowiązków, aby miał pewność, że prowadzi firmę zgodnie z przepisami prawa. Zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu.



REJESTRACJA SPÓŁEK

Biuro przeprowadza cały proces rejestracji spółki. Usługa rejestracji obejmuje doradztwo w zakresie wyboru PKD, umowy najmu oraz wysokości kapitału zakładowego. Z pomocą specjalistów sporządzicie Państwo odpowiednią umowę spółki z o.o., a także zarejestrujecie ją w KRS, US, ZUS oraz GUS. Oferujemy także rejestrację bez aktu notarialnego, w s24. Specjaliści pomogą w zakresie rejestracji
spółki z o.o., oraz wszystkich pozostałych form.







Jak przekształcić spółkę jawną w spółkę z o.o.?


Zgodnie z art. 551 § 1 k.s.h. spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna (spółka przekształcana) może być przekształcona w inną spółkę handlową (spółkę przekształconą). Przekształcenie spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialności uregulowane jest w art. 551–574 Kodeksu spółek handlowych. Kodeks spółek handlowych przewiduje 2 sposoby przekształcenia spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością:

uproszczony – gdy wszyscy wspólnicy przekształcanej spółki jawnej prowadzili jej sprawy,
pełny – jeśli żaden ze wspólników przekształcanej spółki jawnej nie prowadził jej spraw.

Podczas procesu przekształcania nie nastąpi rozwiązanie spółki jawnej, lecz zmiana formy prawnej prowadzonej działalności. Czynność ta nie będzie stanowić ani odpłatnej dostawy towarów, ani odpłatnego świadczenia usług.

Warunki niezbędne do przekształcenia spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością przy pełnym sposobie określone zostały w art. 556 Kodeksu spółek handlowych:

● sporządzenie planu przekształcenia spółki wraz z załącznikami oraz opinią biegłego rewidenta,
● powzięcie uchwały o przekształceniu spółki,
● powołanie członków organów spółki przekształconej albo określenie wspólników prowadzących sprawy tej spółki i reprezentujących ją,
● zawarcie umowy albo podpisanie statutu spółki przekształconej,
● dokonanie w rejestrze wpisu spółki przekształconej i wykreślenie spółki przekształcanej.

Plan przekształcenia przygotowuje zarząd spółki przekształcanej albo wszyscy wspólnicy prowadzący sprawy spółki przekształcanej. W przypadku spółki jednoosobowej plan przekształcenia sporządza się w formie aktu notarialnego.

Do planu przekształcenia muszą być dołączone dokumenty tj.:
  •  projekt uchwały w sprawie przekształcenia spółki,
  • projekt umowy albo statutu spółki przekształconej, 
  • wycenę składników majątku spółki przekształcanej,
  • sprawozdanie finansowe sporządzone do celów przekształcenia na określony dzień, przy zastosowaniu takich samych metod i w takim samym układzie, jak ostatnie roczne sprawozdanie finansowe.

Czynność przekształcenia spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością nie podlega opodatkowaniu na gruncie ustawy o podatku od towarów i usług.

Wirtualne biuro - ułatwienie dla przedsiębiorców.


Wirtualne biuro zwane również e-biuro, wirtualny adres czy też prestiżowy adres – jest to usługa polegająca na pełnym outsourcingu obsługi biurowej bez konieczności fizycznej obecności firmy w danym miejscu. Jest to ogromne ułatwienie i ulga dla przedsiębiorców w postaci zaoszczędzenia pieniędzy.

Wirtualne biuro jest opcją dobrą nie tylko dla nowych przedsiębiorców, ale również dla tych z doświadczeniem, którzy już na własnej skórze przekonali się, że wynajem zwykłego biura jest bardzo kosztowny i zależy głównie od jego powierzchni w m2. Dochodzą również opłaty za media oraz koszty zatrudnienia dodatkowych pracowników obsługujących m.in. telefony, pocztę, fax. 

Wirtualne biuro zapewnia rejestrację firmy pod wybranym adresem, dzięki czemu prowadząc działalność w domu możesz korzystać z prestiżu prowadzenia firmy pod adresem jednego z centrów biznesowych.


Jakie usługi są oferowane w ramach wirtualnego biura oprócz rejestracji firmy pod wybranym adresem?

  • indywidualne numery telefoniczne
  • odbiór telefonów i faksów
  • odbiór i przesyłanie korespondencji
  • odbiór i obsługę skrzynki mailowej
  • obsługę prawną i księgową
  • przechowywanie dokumentów
  • rejestrację podmiotów gospodarczych w KRS, US, ZUS, GUS
  • wsparcie księgowe, prawne, informatyczne
  • założenie rachunku firmowego
  • skrytkę pocztową
  • wynajem sal na spotkania biznesowe
  • dobór optymalnej lokalizacji na nową fabrykę, oddział, sklep lub biuro
  • tworzenie biznesplanów
  • wsparcie doradcze w różnych dziedzinach
  • wyrabianie pieczątek, wizytówek i innych elementów Systemu Identyfikacji Wizualnej
  • wynajem biurek dla freelancerów lub na coworking

Ile kosztuje wirtualne biuro?

Cena za wynajem wirtualnego biura jest znacznie niższa, niż za wynajem standardowego biura, ponieważ płacisz tylko za to co jest ci niezbędne. Np. za pakiet podstawowy wirtualnego biura, w którego skład wchodzi: rejestracja firmy pod adresem usługodawcy oraz odbieranie korespondencji, należałoby zapłacić w granicach od 45 do 100 zł + VAT na miesiąc. Dobierając usługi dodatkowe cena wzrasta w zależności od cennika usługodawcy. 

Gdzie organizowane są spotkania i konferencje?

Jeżeli potrzebujesz zorganizować spotkanie, konferencję itp. to istnieje dogodna opcja jaką jest jednorazowy wynajem gabinetu czy też sali konferencyjnej. Opłata za wynajem takiej sali jest naliczana stawką godzinową. Cena wynajmu sali konferencyjnej zależy od wyposażenia danej sali. W tej sytuacji płacisz tylko za to, co jest ci niezbędne do zorganizowania spotkania/konferencji.

wirtualny-adres



Korzystając z opcji wirtualnego biura możesz nadal prowadzić swój biznes w domu, a adres jednego z centrów biznesowych z pewnością wpłynie korzystnie na prestiż Twojej firmy.

    Jakie cechy powinien posiadać przedsiębiorca?


    Jaka powinna być osoba przedsiębiorcza?
    • kreatywna
    • pewna siebie
    • ambitna
    • pomysłowa 
    • umiejąca pracować w grupie
    • inicjatywna
    • gotowa do podejmowania ryzyka   
    • odpowiedzialna
    • zdolna do samoakceptacji 
    • nie bojąca się podejmowania nowych wyzwań

    Osoba posiadająca te cechy z większą łatwością poradzi sobie z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Będzie wstanie zarządzać swoim biznesem i kierować go w kierunku sukcesu.



    Idź z biegiem czasu! Czyli elektroniczna rejestracja spółek.

     

    Jak wiemy, od 1 stycznia 2012 roku istnieje możliwość zarejestrowania spółki z o.o. w elektronicznym systemie zwanym S24

     

    Co należy zrobić, aby założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością poprzez elektroniczny system?


    1. Wejść na stronę Ministerstwa Sprawiedliwości,
    2. Kliknąć w zakładkę „rejestracja spółki z o.o. w 24h”,
    3. Założyć konto w systemie teleinformatycznym,
    4. Wpisać prawidłowe dane, o które prosi system teleinformatyczny,
    5. System generuje wszelkie dokumenty, tj. umowę spółki, listy wspólników, wnioski KRS,
    6. Zaopatrzyć dokumenty w podpis elektroniczny,
    7. Uregulować opłaty sądowe od wniosku o wpis do KRS.



    NEWS:  
    • Ministerstwo Sprawiedliwości chce, by z metody elektronicznej rejestracji spółki mogli skorzystać również przedsiębiorcy, którzy chcą zarejestrować spółkę jawną lub komandytową.
    • MS chce również, aby do spółek tych można było wnieść niektóre aporty niewymagające szczególnej formy wniesienia lub niemające szczególnego charakteru. Oznacza to, że poza gotówką do spółki jawnej czy komandytowej zakładanej tą drogą, wnieść będzie można m.in.: 
      - własność rzeczy ruchomych,
      - programy komputerowe,
      - pracę wspólnika.

       

    Zgromadzenie wspólników

    Zgromadzenie wspólników jest to najwyższy organ spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.


     Wyróżnia się dwa rodzaje zgromadzeń wspólników:
    • zwyczajne zgromadzenie wspólników
    • nadzwyczajne zgromadzenie wspólników

    1.  Podczas zwykłej działalności spółki organ ten spotyka się raz do roku na zakończenie roku obrotowego, w celu zatwierdzenia bilansu oraz rachunku zysków i strat w spółce oraz udzielenia absolutorium pozostałym organom spółki.
    2.  Zgromadzenie wspólników może również zostać zwołane w dowolnym innym czasie, o ile wymaga tego interes spółki, bądź jeśli tylko dostatecznie duża grupa wspólników domaga się jego zwołania.

    Każde zgromadzenie wspólników musi odbywać się zgodnie z porządkiem obrad, skutecznie przesłanym wszystkim wspólnikom danej spółki z o.o. z zachowaniem terminu.


    Jakie są koszty związane ze zwołaniem zgromadzenia wspólników?

    Uchwały zgromadzenia wspólników są dokumentowane w protokołach sporządzonych w formie pisemnej. Jednak jak wynika z art. 248 § 1 zd. 2, pewne uchwały zgromadzenia wspólników muszą być zamieszczone w protokole sporządzonym przez notariusza. Oznacza to, że podczas jednego zgromadzenia trzeba ponieść pewne koszty. W spółce z o.o. protokołowanie obrad zgromadzenia wspólników może wynieść maksymalnie 750 złotych.  

    Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...