Biuro tworzy kilkunastu specjalistów, którzy chętnie pomogą nowym przedsiębiorcom w podjęciu aktywnej działalności na rynku gospodarczym. Od kliku lat biuro świadczy różne usługi na rzecz przedsiębiorców, ciesząc się ich zaufaniem. Współpraca z Klientem opiera się na szczegółowym rozpoznaniu jego potrzeb i opracowaniu dla niego indywidualnej oferty. Eksperci biura cenią sobie czas jego Klientów oraz mają na uwadze pewne ograniczenia finansowe z jakimi bardzo często borykają się podmioty gospodarcze. Razem z klientem opracowują najlepszy plan działania. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nimi.





AKTUALIZACJA KRS

Właściciele spółek zobowiązani są do pilnowania, aby dane dotyczące ich firmy, udostępniane w KRS były rzetelne oraz zgodne ze stanem rzeczywistym. Nasze biuro oferuje pomoc w aktualizacji danych KRS, przygotowanie niezbędnych formularzy aktualizacyjnych orazich złożeniem. W imieniu przedsiębiorcy dopełnimy obowiązków, aby miał pewność, że prowadzi firmę zgodnie z przepisami prawa. Zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu.



REJESTRACJA SPÓŁEK

Biuro przeprowadza cały proces rejestracji spółki. Usługa rejestracji obejmuje doradztwo w zakresie wyboru PKD, umowy najmu oraz wysokości kapitału zakładowego. Z pomocą specjalistów sporządzicie Państwo odpowiednią umowę spółki z o.o., a także zarejestrujecie ją w KRS, US, ZUS oraz GUS. Oferujemy także rejestrację bez aktu notarialnego, w s24. Specjaliści pomogą w zakresie rejestracji
spółki z o.o., oraz wszystkich pozostałych form.







Spółka komandytowa

Spółka komandytowa jest spółką osobową, która może zostać założona z inicjatywy przynajmniej dwóch osób (fizycznych i/lub prawnych). Jedna z nich pełni rolę komandytariusza, a druga komplementariusza.

Spółka komandytowa zaliczana jest do kategorii spółek osobowych, do której należą również:
  •  spółka jawna, 
  • spółka partnerska,
  • spółka komandytowo-akcyjna.


W spółce komandytowej, podobnie jak w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, nie można wyłączyć jednego ze wspólników z udziału w zyskach generowanych przez spółkę. Natomiast można wyłączyć niektórych wspólników z udziału w stratach.

spolka-komandytowa
W spółce komandytowej funkcjonują dwie kategorie wspólników – komplementariusze i komandytariusze. Przyczyną wyodrębnienia przez ustawodawcę dwóch rodzajów wspólników jest odmienne ukształtowanie ich pozycji prawnej w spółce komandytowej. Wspólnikami w spółce komandytowej mogą być osoby fizyczne, osoby prawne  lub jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, którym ustawa przyznała zdolność prawną.

Dywidenda w spółce z o.o. - zaliczka wynagrodzenia.


Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, których rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, powinny na czas dokonać formalnego zamknięcia roku obrotowego. Dobrze prosperujące podmioty gospodarcze, których sprawozdania finansowe za ten okres zostały już zatwierdzone, mogą w takiej sytuacji rozważyć wypłatę na rzecz swoich wspólników zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za dany rok.

Według porad radców prawnych - zarząd spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powinien podchodzić do kwestii wypłaty zaliczki z rozwagą. Musi mieć na uwadze również interes wierzycieli spółki, a nie tylko jej wspólników.


dywidenda-w-spolce


Jak założyć firmę w Niemczech?

Aktualnie europejskie przepisy umożliwiają polskim przedsiębiorcom prowadzenie w Niemczech swojej własnej działalności gospodarczej bez ograniczeń. Swoboda przepływu towarów zasadniczo gwarantuje nieograniczony eksport towarów do Niemiec. Usługi można świadczyć z Polski w wymiarze transgranicznym, ale jeśli jest to konieczne, przedsiębiorca może sam przeprowadzić się do Niemiec i prowadzić działalność, co często okazuje się być bardzo korzystne dla kondycji biznesu. Zwłaszcza, że w Niemczech można założyć spółkę z o.o. już od 1 Euro!

Niemieckie prawo obejmuje spółki:
• spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością „GmbH“,
• spółkę przedsiębiorców z ograniczoną odpowiedzialnością „UG“
• spółkę akcyjną „AG“


Osoby, które obecnie mieszkają w Niemczech lub planują wyjazd na teren tego kraju, powinny zapoznać się z zaletami jakie wiążą się z prowadzeniem swojego własnego biznesu - zwłaszcza na terytorium Niemiec.
 

Co należy brać pod uwagę przy wyborze spółki z o.o.?

Jakie są zalety spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?
Co każdy przedsiębiorca wybierający tą formę powinien wiedzieć?
Odpowiedzi znajdziesz poniżej...

  •  niskie nakłady finansowe związane z założeniem spółki z o.o.
Do rozpoczęcia działalności wystarcza zaledwie 5000 zł wpłacanych na kapitał zakładowy tej spółki.

  • możliwość elektronicznej rejestracji spółki z o.o.
Od stycznia 2012 roku istnieje możliwość zarejestrowania spółki z o.o. przez Internet. Jest to ogromne ułatwienie dla wielu przedsiębiorców.

  • sformalizowane prowadzenie spółki z o.o.
W spółce z o.o. obowiązuje rozdzielenie kompetencji zarządczych od właścicielskich między zarząd i zgromadzenie wspólników. Uprawnienia nadzorcze spoczywają przeważnie na radzie nadzorczej.

  •  niewielkie nakłady finansowe związane z prowadzeniem spółki z o.o.
Podczas prowadzenia każdej firmy właściciele, wspólnicy, akcjonariusze itp muszą brać pod uwagę koszty związane z prowadzeniem biznesu. W przypadku spółki z o.o. trzeba pamiętać o opłatach za usługi księgowe, notarialne m.in. protokołowanie zgromadzeń wspólników oraz ewentualne opłaty za wynajem biura lub wirtualnego biura.
(Sprawdź, dlaczego wirtualne biuro jest korzystniejszą opcją).


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...