Biuro tworzy kilkunastu specjalistów, którzy chętnie pomogą nowym przedsiębiorcom w podjęciu aktywnej działalności na rynku gospodarczym. Od kliku lat biuro świadczy różne usługi na rzecz przedsiębiorców, ciesząc się ich zaufaniem. Współpraca z Klientem opiera się na szczegółowym rozpoznaniu jego potrzeb i opracowaniu dla niego indywidualnej oferty. Eksperci biura cenią sobie czas jego Klientów oraz mają na uwadze pewne ograniczenia finansowe z jakimi bardzo często borykają się podmioty gospodarcze. Razem z klientem opracowują najlepszy plan działania. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nimi.





AKTUALIZACJA KRS

Właściciele spółek zobowiązani są do pilnowania, aby dane dotyczące ich firmy, udostępniane w KRS były rzetelne oraz zgodne ze stanem rzeczywistym. Nasze biuro oferuje pomoc w aktualizacji danych KRS, przygotowanie niezbędnych formularzy aktualizacyjnych orazich złożeniem. W imieniu przedsiębiorcy dopełnimy obowiązków, aby miał pewność, że prowadzi firmę zgodnie z przepisami prawa. Zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu.



REJESTRACJA SPÓŁEK

Biuro przeprowadza cały proces rejestracji spółki. Usługa rejestracji obejmuje doradztwo w zakresie wyboru PKD, umowy najmu oraz wysokości kapitału zakładowego. Z pomocą specjalistów sporządzicie Państwo odpowiednią umowę spółki z o.o., a także zarejestrujecie ją w KRS, US, ZUS oraz GUS. Oferujemy także rejestrację bez aktu notarialnego, w s24. Specjaliści pomogą w zakresie rejestracji
spółki z o.o., oraz wszystkich pozostałych form.







Pośrednictwo w sprzedaży/zakupie spółek

Usługa pośrednictwa sprzedaży lub zakupu spółek dopiero w niedawnym czasie stała się tak popularna. Mimo to, wiele osób nadal nie wie na czym ona polega.

Pośrednictwo w sprzedaży spółek

  • Jest to usługa przeznaczona dla osób, które chcą sprzedać swoją firmę.

Jak można się domyślić, znalezienie kupca może być uciążliwym i czasochłonnym zadaniem, zwłaszcza jeśli nie ma się w tej czynności doświadczenia. Z tego właśnie powodu osoby, które pragną pozbyć się swojej działalności gospodarczej, powierzają to zadanie specjalistom. Firmy zajmujące się pośrednictwem w sprzedaży spółek nie kupują spółek. Co więc robią? Otóż szukają kupca i pośredniczą podczas całej transakcji sprzedaży udziałów.

Pośrednictwo w zakupie spółek

  • Jest to usługa przeznaczona dla osób, które chcą kupić firmę i rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Nie od dziś wiadomo, że aby rozpocząć prowadzenie swojego biznesu trzeba przebrnąć przez mnóstwo formalnych spraw. Osoby, którym zależy na czasie, decydują się na zakup spółki, ponieważ wtedy mogą w ciągu 1-2 dni rozpocząć swoją działalność, natomiast jeżeli chciałyby założyć spółkę od podstaw, musiałyby poświęcić na to zadanie znacznie więcej czasu.

Jednak znalezienie odpowiedniej spółki nie należy do najprostszych zadań. Nie mając doświadczenia w tym temacie przyszli przedsiębiorcy nie wiedzą na co powinni zwrócić uwagę. Tutaj na pomoc przychodzą firmy, które oferują pośrednictwo w zakupie spółek. Doświadczeni specjaliści szukają firmy do kupienia, która spełnia podane przez klienta wytyczne. Dodatkowo pośredniczą w całym procesie zakupu przedsiębiorstwa.

Firmy z Polsce

W Polsce sektor MŚP składa się przeważnie z firm, które trudnią się w handlu detalicznym i hurtowym, a także usługach oraz produkcji przemysłowej. Małe i średnie przedsiębiorstwa mają wpływ na tworzenie PKB w Polsce oraz wpływają na obraz całej gospodarki.

Firmy te tworzą miejsca pracy dla 3,5 mln Polaków. Największa ilość tych firm prosperuje w województwach: mazowieckim, wielkopolskim, śląskim i dolnośląskim. MŚP działają zwykle na lokalnych rynkach i szybko reagują na zmiany jakie zaistnieją w otoczeniu czy na potrzeby klientów.

Jak wynika z uzyskanych informacji, z roku na rok spada liczba Polaków chętnych do założenia i prowadzenia własnego biznesu. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że wiedzą oni jak często zmienia się zapotrzebowanie rynku i wymogi Klientów. Zdają sobie również sprawę z tego jak trudno w dzisiejszych czasach utrzymać firmę na wysokim poziomie bez angażowania w to wielkich nakładów finansowych, które trzeba często zorganizować z własnej kieszeni.

Jakie są konsekwencje nieprawidłowego złożenia wniosku rejestracyjnego?

Jaki wniosek może zostać zwrócony?
  • wniosek nie złożony na odpowiednim urzędowym formularzu
  • wniosek, który nie został należycie opłacony
  • wniosek, który został wypełniony nieprawidłowo

Taki wniosek jest zwracany i należy uzupełnić brakujące informacje. Jeżeli wniosek ten zostanie zwrócony w pierwszym wpisie do KRS może być ponownie złożony w ciągu 7 dni od doręczenia zarządzenia o zwrocie.

Jakie są najczęstsze błędy pojawiające się podczas wypełniania wniosku?
  • złe oznaczenie wspólników
  • błędy rachunkowe dotyczące wysokości kapitału i sumy udziałów
  • wpisanie niepoprawnej nazwy miejscowości siedziby spółki

Sąd rejestrowy nie może odmówić wpisania spółki do rejestru z powodu drobnych uchybień, które nie naruszają interesu spółki i interesu publicznego.

Biznesplan

Biznesplan jest narzędziem wykorzystywanym przy ocenie opłacalności przedsięwzięć gospodarczych. Sporządzany na potrzeby wewnętrzne przedsiębiorstwa, jest także narzędziem komunikacji zewnętrznej – m.in. w celu pozyskania źródeł finansowania inwestycji. Zawiera spis celów oraz zadań, jakie stawia się przed daną firmą.

Biznesplan może zostać stworzony dla właściciela i tylko do jego wglądu, by mógł lepiej zarządzać firmą i mieć jej lepszy obraz.

Biznesplany często sporządzane zostają w momencie, gdy przedsiębiorca zamierza ubiegać się o dotacje unijne bądź kredyt. W przypadku dotacji pomoże mu to w późniejszym napisaniu wniosku, natomiast w kwestii kredytu biznesplan często jest dołączany jako załącznik do wniosku.

Co powinien zawierać biznesplan?
  • informacje o aktualnej i rzeczywistej sytuacji przedsiębiorstwa z różnych punktów widzenia,
  • analizę otoczenia, rynku w jakim działa dana firma,
  • prezentację kadry przedsiębiorstwa, jej kwalifikacje, doświadczenie, umiejętności itp.,
  • przedstawienie stosowanych technologii produkcji oraz wszystkie istotne z punktu widzenia przedsiębiorstwa elementy.

Tylko prawidłowo napisany biznesplan jest coś warty, dlatego warto poświęcić więcej uwagi temu zadaniu, by wszystko zostało stworzone tak jak powinno. Z pewnością da to pozytywny efekt w późniejszych działaniach.

Siedziba vs. Adres Spółki

Kwestie: siedziba oraz adres spółki są bardzo często ze sobą mylone. Wiele osób myśli, że dotyczą tego samego, jednak te osoby są w błędzie.

Siedzibą spółki jest tylko i wyłącznie miejscowość, w której zarząd spółki wykonuje swoje zadania. Obowiązkiem jest określenie siedziby spółki w umowie spółki. Nie trzeba jednak podawać pełnego adresu. Jeśli ktoś chce, to może to zrobić, jeśli nie chce to nie musi. Warto wziąć to pod uwagę, gdyż nie zawsze podanie dokładnego adresu jest korzystne.

Natomiast adresem spółki jest miejsce "urzędowania" danej firmy. Adres ten nie jest ujawniany w umowie spółki, ale warto już na początku ustalania treści statutu spółki zdecydować, z jakiego adresu spółka będzie korzystać. Może to być zwykłe, standardowe biuro gdzie spółka będzie funkcjonować bądź wirtualne biuro - czyli sam adres przypisany dla danej firmy. Adres ten jest również miejscem posiedzeń zarządu spółki.

adres-spolki

Wielu przedsiębiorcom te dwie kwestie przyniosły już sporo problemów, gdyż po prostu nie wiedzieli jaka jest różnica pomiędzy siedzibą, a adresem spółki.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...