OFICJALNA STRONA: SPRZEDAMSPOLKE.BIZ.PL

Biuro tworzy kilkunastu specjalistów, którzy chętnie pomogą nowym przedsiębiorcom w podjęciu aktywnej działalności na rynku gospodarczym. Od kliku lat biuro świadczy różne usługi na rzecz przedsiębiorców, ciesząc się ich zaufaniem. Współpraca z Klientem opiera się na szczegółowym rozpoznaniu jego potrzeb i opracowaniu dla niego indywidualnej oferty. Eksperci biura cenią sobie czas jego Klientów oraz mają na uwadze pewne ograniczenia finansowe z jakimi bardzo często borykają się podmioty gospodarcze. Razem z klientem opracowują najlepszy plan działania. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nimi.


GOTOWE SPÓŁKI

Biuro oferuje gotowe do sprzedaży spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółki posiadają komplet dokumentów rejestracyjnych (numery NIP, REGON, KRS), a także notarialne poświadczenie o braku zadłużeń. Oferowane spółki mają czystą historię gospodarczą, gdyż nigdy nie prowadziły działalności, nie były stroną żadnej umowy oraz nie zatrudniały pracowników. Ich kapitał zakładowy wynosi 5 tys. zł. Biuro zajmuje się całym procesem sprzedaży spółek.


CENA: 1625 zł


REJESTRACJA SPÓŁEK

Biuro przeprowadza cały proces rejestracji spółki. Usługa rejestracji obejmuje doradztwo w zakresie wyboru PKD, umowy najmu oraz wysokości kapitału zakładowego. Z pomocą specjalistów sporządzicie Państwo odpowiednią umowę spółki z o.o., a także zarejestrujecie ją w KRS, US, ZUS oraz GUS. Specjaliści pomogą w zakresie rejestracji spółki z o.o., spółki komandytowej, spółki jawnej, a także spółki z o.o. komandytowej. Zachęcamy do skorzystania z oferty.


CENA: 749 zł

Kontrola wspólnika w spółce z o.o.

Każdy ze wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ma prawo do kontroli jej interesów, ponieważ dotyczą one w dużej mierze właśnie ich.  Prawo indywidualnej kontroli ma charakter kooperacyjny, jednakże jeżeli w spółce została powołana rada nadzorcza wówczas indywidualna kontrola zostaje wyłączona.

Na czym polega prawo kontroli wspólnika w spółce? Pozwala ona wspólnikowi wraz z upoważnioną przez niego osobą, czyli prokurentem przeglądać księgi oraz dokumenty spółki, sporządzać na własne potrzeby bilans oraz żądać wyjaśnień od zarządu w niejasnych kwestiach, te mogą być udzielone zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej.

Co ważne, prawo kontroli wspólników jest nieograniczone, jednakże jego nadużywanie może spowodować zakłócenie funkcjonowania spółki, przez co wspólnik może zostać wyłączony. Każda kontrola musi zatem być poprzedzona uzasadnionymi obawami - konkretnymi wydarzeniami budzącymi niepewność.

Jeżeli zarząd odmówi wyjaśnień wówczas wspólnik może żądać rozstrzygnięcia spornej kwestii uchwałą wspólników, jeżeli Ci nie podejmą uchwały wówczas wspólnik może złożyć wniosek do sądu rejestrowego o zobowiązanie zarządu do udzielenia mu wyjaśnień.

spola_zoo_kontrola_wspolnika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...