OFICJALNA STRONA: SPRZEDAMSPOLKE.BIZ.PL

Biuro tworzy kilkunastu specjalistów, którzy chętnie pomogą nowym przedsiębiorcom w podjęciu aktywnej działalności na rynku gospodarczym. Od kliku lat biuro świadczy różne usługi na rzecz przedsiębiorców, ciesząc się ich zaufaniem. Współpraca z Klientem opiera się na szczegółowym rozpoznaniu jego potrzeb i opracowaniu dla niego indywidualnej oferty. Eksperci biura cenią sobie czas jego Klientów oraz mają na uwadze pewne ograniczenia finansowe z jakimi bardzo często borykają się podmioty gospodarcze. Razem z klientem opracowują najlepszy plan działania. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nimi.

GOTOWE SPÓŁKI

Biuro oferuje gotowe do sprzedaży spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółki posiadają komplet dokumentów rejestracyjnych (numery NIP, REGON, KRS), a także notarialne poświadczenie o braku zadłużeń. Oferowane spółki mają czystą historię gospodarczą, gdyż nigdy nie prowadziły działalności, nie były stroną żadnej umowy oraz nie zatrudniały pracowników. Ich kapitał zakładowy wynosi 5 tys. zł. Biuro zajmuje się całym procesem sprzedaży spółek.


CENA: 1625 zł

REJESTRACJA SPÓŁEK

Biuro przeprowadza cały proces rejestracji spółki. Usługa rejestracji obejmuje doradztwo w zakresie wyboru PKD, umowy najmu oraz wysokości kapitału zakładowego. Z pomocą specjalistów sporządzicie Państwo odpowiednią umowę spółki z o.o., a także zarejestrujecie ją w KRS, US, ZUS oraz GUS. Specjaliści pomogą w zakresie rejestracji spółki z o.o., spółki komandytowej, spółki jawnej, a także spółki z o.o. komandytowej. Zachęcamy do skorzystania z oferty.


CENA: 749 zł

Procedura przekształcania jednoosobowej działalności w spółkę kapitałową

Pierwszą, obowiązkową czynnością jakiej musi dokonać przedsiębiorca, podejmujący decyzje o przekształceniu jednoosobowej działalności w spółkę kapitałową, jest opracowanie planu przekształcenia, który sporządza się w formie aktu notarialnego. Koszt jego sporządzenia nie powinien wynieść więcej niż 250 zł (taksa notarialna: 200 zł, podatek VAT: 46 zł).

W planie tym musi zostać ustalona wartość bilansowa majątku oszacowana na określony dzień w miesiąca poprzedzający sporządzenie planu przekształcenia, którą ustala się na podstawie dokumentu sporządzonego przez rewidenta lub księgowego.

Plan, wraz z projektem oświadczenia o przekształceniu przedsiębiorcy, projektem umowy założycielskiej nowego podmiotu, wyceną składników majątku oraz sprawozdaniem finansowym opracowanym na dzień przed ustanowieniem planu przekształcenia należy złożyć do sądu rejestrowego. Sąd ma obowiązek wyznaczenia biegłego rewidenta, który zbada złożony plan przekształcenia pod kątem poprawności i rzetelności. Biegły rewident ma w zasadzie tylko 2 miesiące na zbadanie planu, warto mieć jednak na uwadze, że w Kodeksie Spółek Handlowych nie ma żadnych zapisów dotyczących terminu, w którym musi on zostać wyznaczony.

Zdaniem ekspertów plan powinien jeszcze zawierać określenie rodzaju spółki, w którą jednoosobowa działalność ma zostać przekształcona oraz informacje o wartościach i liczbie udziałów w spółce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...