OFICJALNA STRONA: SPRZEDAMSPOLKE.BIZ.PL

Biuro tworzy kilkunastu specjalistów, którzy chętnie pomogą nowym przedsiębiorcom w podjęciu aktywnej działalności na rynku gospodarczym. Od kliku lat biuro świadczy różne usługi na rzecz przedsiębiorców, ciesząc się ich zaufaniem. Współpraca z Klientem opiera się na szczegółowym rozpoznaniu jego potrzeb i opracowaniu dla niego indywidualnej oferty. Eksperci biura cenią sobie czas jego Klientów oraz mają na uwadze pewne ograniczenia finansowe z jakimi bardzo często borykają się podmioty gospodarcze. Razem z klientem opracowują najlepszy plan działania. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nimi.

GOTOWE SPÓŁKI

Biuro oferuje gotowe do sprzedaży spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółki posiadają komplet dokumentów rejestracyjnych (numery NIP, REGON, KRS), a także notarialne poświadczenie o braku zadłużeń. Oferowane spółki mają czystą historię gospodarczą, gdyż nigdy nie prowadziły działalności, nie były stroną żadnej umowy oraz nie zatrudniały pracowników. Ich kapitał zakładowy wynosi 5 tys. zł. Biuro zajmuje się całym procesem sprzedaży spółek.


CENA: 1625 zł

REJESTRACJA SPÓŁEK

Biuro przeprowadza cały proces rejestracji spółki. Usługa rejestracji obejmuje doradztwo w zakresie wyboru PKD, umowy najmu oraz wysokości kapitału zakładowego. Z pomocą specjalistów sporządzicie Państwo odpowiednią umowę spółki z o.o., a także zarejestrujecie ją w KRS, US, ZUS oraz GUS. Specjaliści pomogą w zakresie rejestracji spółki z o.o., spółki komandytowej, spółki jawnej, a także spółki z o.o. komandytowej. Zachęcamy do skorzystania z oferty.


CENA: 749 zł

Jak finansować działalność spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?

Wielu przedsiębiorców, którzy rozpoczynają prowadzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zastanawia się jak sfinansować swoją działalność. Sytuacja ta ma miejsce w szczególności, gdy do spółki wnosimy minimalny kapitał zakładowy w wysokości zaledwie 5 tysięcy złotych.

Wyróżniamy co najmniej dwa sposoby na efektywne finansowanie działalności spółki:

1. Pożyczka dla spółki udzielona przez wspólnika 
Do zalet tej metody należy przede wszystkim brak podatku od czynności cywilnoprawnych oraz elastyczność, gdyż pożyczka ta może być szybko udzielona oraz szybko zwrócona, nie trzeba także ingerować w umowę spółki.
Jeżeli chodzi o wady to należy do nich fakt, że aby uniknąć podatku od czynności cywilnoprawnych konieczne jest oprocentowanie pożyczki, prowizja powinna mieć wartość rynkową. Inną wadą jest brak możliwości wrzucenia w koszty odsetek od udzielonej pożyczki.

2. Dopłaty
x

Dopłaty to stosunek korporacyjny, a więc obowiązek wspólnika wynikający z umowy spółki. Aby zatem dopłaty mogły być pobierane należy uwzględnić to zagadnienie w umowie spółki. Dopłaty są nieoprocentowane i podlegają zwrotowi na podstawie uchwały wspólników. Ich zalety to przede wszystkim nie obciążanie ujemnej wartości bilansowej spółki oraz niestanowienie przychodu dla spółki. Ich wadą jest z kolei konieczność uiszczania z ich tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych w wysokości 0,5% oraz potrzeba zgody większości wspólników na ich uchwalenie.

Więcej o kapitale zakładowym w spółkach przeczytasz TUTAJ!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...