OFICJALNA STRONA: SPRZEDAMSPOLKE.BIZ.PL

Biuro tworzy kilkunastu specjalistów, którzy chętnie pomogą nowym przedsiębiorcom w podjęciu aktywnej działalności na rynku gospodarczym. Od kliku lat biuro świadczy różne usługi na rzecz przedsiębiorców, ciesząc się ich zaufaniem. Współpraca z Klientem opiera się na szczegółowym rozpoznaniu jego potrzeb i opracowaniu dla niego indywidualnej oferty. Eksperci biura cenią sobie czas jego Klientów oraz mają na uwadze pewne ograniczenia finansowe z jakimi bardzo często borykają się podmioty gospodarcze. Razem z klientem opracowują najlepszy plan działania. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nimi.

GOTOWE SPÓŁKI

Biuro oferuje gotowe do sprzedaży spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółki posiadają komplet dokumentów rejestracyjnych (numery NIP, REGON, KRS), a także notarialne poświadczenie o braku zadłużeń. Oferowane spółki mają czystą historię gospodarczą, gdyż nigdy nie prowadziły działalności, nie były stroną żadnej umowy oraz nie zatrudniały pracowników. Ich kapitał zakładowy wynosi 5 tys. zł. Biuro zajmuje się całym procesem sprzedaży spółek.


CENA: 1625 zł

REJESTRACJA SPÓŁEK

Biuro przeprowadza cały proces rejestracji spółki. Usługa rejestracji obejmuje doradztwo w zakresie wyboru PKD, umowy najmu oraz wysokości kapitału zakładowego. Z pomocą specjalistów sporządzicie Państwo odpowiednią umowę spółki z o.o., a także zarejestrujecie ją w KRS, US, ZUS oraz GUS. Specjaliści pomogą w zakresie rejestracji spółki z o.o., spółki komandytowej, spółki jawnej, a także spółki z o.o. komandytowej. Zachęcamy do skorzystania z oferty.


CENA: 749 zł

Jak sprzedać zadłużoną spółkę?

Osoby, które posiadają na sprzedaż spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, w większości przypadków uważają, iż jest to najlepszy sposób na pozbycie się zobowiązań, które ciążą na owym podmiocie gospodarczym.

Jak to wygląda w praktyce? Sprawdźmy...


Dokonując sprzedaży spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, sprzedawane są wyłącznie jej udziały. Z kolei odpowiedzialność za owe zobowiązania, niezależnie czy została ona sprzedana, czy też nie – spoczywa na spółce.

Osoba sprzedająca zadłużoną spółkę bez wcześniejszego poinformowania o tym fakcie potencjalnych klientów, łamie prawo upadłościowe, które informuje nas o tym, że obowiązkiem zadłużonego przedsiębiorcy jest ogłoszenie upadłości prowadzonej przez niego spółki. Złożeniem owego wniosku oraz za reprezentację spółki odpowiadają członkowie zarządu i to właśnie oni zostają pociągnięci do odpowiedzialności za długi spółki w przypadku braku możliwości wyegzekwowania należności z posiadanego przez spółkę majątku i niezłożenia wniosku o ogłoszenie upadłości. Tak więc jak widać – odpowiedzialność nie spoczywa na wspólnikach. Zatem w sytuacji sprzedaży swoich udziałów przez wspólników, odpowiedzialność w dalszym ciągu będzie spoczywała na barkach członków zarządu.

UWAGA!
Wierzyciele korzystając z tzw. skargi paulińskiej, mają możliwość domagania się o unieważnienie wszelkich transakcji majątkowych w spółce, a także unieważnienia samej umowy sprzedaży takiej spółki.
1 komentarz:

  1. Hej, bardzo pomocny post, nie wiedziałam wcześniej o tym... moja spółka niestety upadła i powiem szczerze, że to nie był dla nas najlepszy czas. Ciężko mi było sobie poradzić, dlatego się zwróciłam do profesjonalnej firmy (link), na szczęście pomogli nam sprzedać naszą spółkę, ale nie było łatwo to wszystko ogarnąć

    OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...