Biuro tworzy kilkunastu specjalistów, którzy chętnie pomogą nowym przedsiębiorcom w podjęciu aktywnej działalności na rynku gospodarczym. Od kliku lat biuro świadczy różne usługi na rzecz przedsiębiorców, ciesząc się ich zaufaniem. Współpraca z Klientem opiera się na szczegółowym rozpoznaniu jego potrzeb i opracowaniu dla niego indywidualnej oferty. Eksperci biura cenią sobie czas jego Klientów oraz mają na uwadze pewne ograniczenia finansowe z jakimi bardzo często borykają się podmioty gospodarcze. Razem z klientem opracowują najlepszy plan działania. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nimi.





AKTUALIZACJA KRS

Właściciele spółek zobowiązani są do pilnowania, aby dane dotyczące ich firmy, udostępniane w KRS były rzetelne oraz zgodne ze stanem rzeczywistym. Nasze biuro oferuje pomoc w aktualizacji danych KRS, przygotowanie niezbędnych formularzy aktualizacyjnych orazich złożeniem. W imieniu przedsiębiorcy dopełnimy obowiązków, aby miał pewność, że prowadzi firmę zgodnie z przepisami prawa. Zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu.



REJESTRACJA SPÓŁEK

Biuro przeprowadza cały proces rejestracji spółki. Usługa rejestracji obejmuje doradztwo w zakresie wyboru PKD, umowy najmu oraz wysokości kapitału zakładowego. Z pomocą specjalistów sporządzicie Państwo odpowiednią umowę spółki z o.o., a także zarejestrujecie ją w KRS, US, ZUS oraz GUS. Oferujemy także rejestrację bez aktu notarialnego, w s24. Specjaliści pomogą w zakresie rejestracji
spółki z o.o., oraz wszystkich pozostałych form.







Dziedziczenie udziałów w spółce z o.o.

Udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością nie podlegają dziedziczeniu. Jednak według Kodeksu Spółek Handlowych istnieje możliwość wyłączenia dziedziczenia przez wprowadzenie do treści umowy spółki odpowiednich zapisów.

Bardzo rzadko rozważana jest decyzja wspólników o dopuszczeniu lub wyłączeniu dziedziczenia udziałów. Każde z tych rozwiązań wywołuje pewne skutki prawne, które są istotne zarówno z punktu widzenia spadkobierców jaki i wspólników.

Dopuszczenie dziedziczenia

Ta możliwość powoduje, że w prawa zmarłego wspólnika, z chwilą otwarcia spadku wstępują jego spadkobiercy.

Zaleta:
W przypadku gdy za życia spadkodawcy dochody uzyskiwane w ramach działalności realizowanej w spółce służyły zaspokajaniu potrzeb rodziny, to źródło dochodów zostaje w rodzinie spadkodawcy. Oznacza to, że udziały skupione dotychczas w ręku jednej osoby zostają rozproszone pomiędzy spadkobierców, których jest przeważnie kilku.


Wyłączenie dziedziczenia

Ta możliwość pozwala na to, by pozostali wspólnicy działali w dotychczasowy sposób, a udziały spadkodawcy podlegały umorzeniu. Rozwiązanie to pozwala uniknąć wyżej wymienionych problemów.

Wada:
Powstaje jednak skutek uboczny jakim jest obowiązek wypłacenia do masy spadkowej wynagrodzenia za umorzone udziały. Konsekwencją tego jest powstanie konieczności ustalenia wysokości wynagrodzenia. W praktyce oznaczać może to również konieczność obciążenia lub zbycia stałych aktywów spółki, a co za tym idzie zmniejszenia przedsiębiorstwa.

 Warto zastanowić się, które rozwiązanie jest korzystniejsze dla wszystkich wspólników spółki, by w momencie tragicznej sytuacji zarówno rodzina zmarłego, wspólnicy jak i cała firma wyszły na tym korzystnie finansowo.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...