Biuro tworzy kilkunastu specjalistów, którzy chętnie pomogą nowym przedsiębiorcom w podjęciu aktywnej działalności na rynku gospodarczym. Od kliku lat biuro świadczy różne usługi na rzecz przedsiębiorców, ciesząc się ich zaufaniem. Współpraca z Klientem opiera się na szczegółowym rozpoznaniu jego potrzeb i opracowaniu dla niego indywidualnej oferty. Eksperci biura cenią sobie czas jego Klientów oraz mają na uwadze pewne ograniczenia finansowe z jakimi bardzo często borykają się podmioty gospodarcze. Razem z klientem opracowują najlepszy plan działania. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nimi.





AKTUALIZACJA KRS

Właściciele spółek zobowiązani są do pilnowania, aby dane dotyczące ich firmy, udostępniane w KRS były rzetelne oraz zgodne ze stanem rzeczywistym. Nasze biuro oferuje pomoc w aktualizacji danych KRS, przygotowanie niezbędnych formularzy aktualizacyjnych orazich złożeniem. W imieniu przedsiębiorcy dopełnimy obowiązków, aby miał pewność, że prowadzi firmę zgodnie z przepisami prawa. Zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu.



REJESTRACJA SPÓŁEK

Biuro przeprowadza cały proces rejestracji spółki. Usługa rejestracji obejmuje doradztwo w zakresie wyboru PKD, umowy najmu oraz wysokości kapitału zakładowego. Z pomocą specjalistów sporządzicie Państwo odpowiednią umowę spółki z o.o., a także zarejestrujecie ją w KRS, US, ZUS oraz GUS. Oferujemy także rejestrację bez aktu notarialnego, w s24. Specjaliści pomogą w zakresie rejestracji
spółki z o.o., oraz wszystkich pozostałych form.







Komisja rewizyjna

 W spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością, w których kapitał wynosi więcej niż 500 tysięcy złotych, a wspólników jest więcej niż 25, powinno się ustanowić radę nadzorczą lub komisję rewizyjną. Musi się ona składać z co najmniej 3 osób fizycznych, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. W jej skład mogą wchodzić wspólnicy lub osoby, które nie są udziałowcami spółki. Mogą oni zostać odwołani w dowolnym czasie poprzez uchwałę wspólników.
Komisje rewizyjne działają w spółkach z o.o. bardzo rzadko, a najczęściej ich rolę w większych spółkach przejmują firmy audytorskie. Ich kontrola polega na tym, że mają prawo do:
  • wglądu w działalność spółki włącznie z możliwością żądania informacji i wyjaśnień, 
  • wglądu do odpowiednich dokumentów spółki, lecz bez prawa podejmowania wiążących decyzji.

Jakie są uprawnienia komisji rewizyjnej?
  • ocena sprawozdania zarządu spółki z działalności spółki oraz sprawozdania finansowego, a także wniosków zarządu dotyczących podziału zysku lub pokrycia straty,
  • złożenie zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu wspólników sprawozdania z wyników oceny,
  • prawo zwołania zgromadzenia wspólników, jeśli zarząd spółki nie zwoła go w odpowiednim terminie,
  • prawo wystąpienia z powództwem o uchylenie określonej uchwały wspólników lub stwierdzenia jej nieważności.
Obowiązki komisji rewizyjnej mogą zostać poszerzone jeżeli w spółce nie powołano rady nadzorczej.

W posiedzeniu komisji uczestniczyć mogą tylko jej członkowie, jednak istnieje możliwość zaproszenia wcześniej: ekspertów, doradców czy też członków zarządu spółki. Z każdego posiedzenia  należy sporządzać pisemny protokół.

komisja-rewizyjna-w-spolce

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...