Biuro tworzy kilkunastu specjalistów, którzy chętnie pomogą nowym przedsiębiorcom w podjęciu aktywnej działalności na rynku gospodarczym. Od kliku lat biuro świadczy różne usługi na rzecz przedsiębiorców, ciesząc się ich zaufaniem. Współpraca z Klientem opiera się na szczegółowym rozpoznaniu jego potrzeb i opracowaniu dla niego indywidualnej oferty. Eksperci biura cenią sobie czas jego Klientów oraz mają na uwadze pewne ograniczenia finansowe z jakimi bardzo często borykają się podmioty gospodarcze. Razem z klientem opracowują najlepszy plan działania. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nimi.





AKTUALIZACJA KRS

Właściciele spółek zobowiązani są do pilnowania, aby dane dotyczące ich firmy, udostępniane w KRS były rzetelne oraz zgodne ze stanem rzeczywistym. Nasze biuro oferuje pomoc w aktualizacji danych KRS, przygotowanie niezbędnych formularzy aktualizacyjnych orazich złożeniem. W imieniu przedsiębiorcy dopełnimy obowiązków, aby miał pewność, że prowadzi firmę zgodnie z przepisami prawa. Zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu.



REJESTRACJA SPÓŁEK

Biuro przeprowadza cały proces rejestracji spółki. Usługa rejestracji obejmuje doradztwo w zakresie wyboru PKD, umowy najmu oraz wysokości kapitału zakładowego. Z pomocą specjalistów sporządzicie Państwo odpowiednią umowę spółki z o.o., a także zarejestrujecie ją w KRS, US, ZUS oraz GUS. Oferujemy także rejestrację bez aktu notarialnego, w s24. Specjaliści pomogą w zakresie rejestracji
spółki z o.o., oraz wszystkich pozostałych form.







Czy wspólnik ma prawo do unieważnienia uchwały?

Przedsiębiorcy, podczas trwania działalności gospodarczej podejmują wiele uchwał, decyzji oraz rozporządzeń, które w mniejszy lub większy sposób wpływają na przedsiębiorstwo. Niektóre dokumenty w celu ich uchwalenia muszą zostać przegłosowane na zgromadzeniu wspólników. Od głosowania w dużej mierze zależy, czy uchwała w ogóle wejdzie w życie
Podczas podejmowania różnego rodzaju uchwał dojść może także pomiędzy wspólnikami do nieporozumienia, które skutkować będzie uchyleniem lub unieważnieniem uchwały. Procedura w takiej sytuacji nie jest wcale prosta do przeprowadzenia. W konfliktach niezbędna okaże się obecność pełnomocnika.
Aby doprowadzić do sądowego uchylenia uchwały wnieść należy do cywilnego sądu okręgowego specjalne powództwo. Do obowiązków wspólnika należy wytoczenie procesu o uchylenie lub stwierdzenie nieważności uchwały w sądzie, a w roli pozwanego zarząd spółki lub pełnomocnik.
Jeżeli Sąd uzna, że podjęta przez zgromadzenie wspólników uchwała godzi w interesy spółki, to w takiej sytuacji organ państwowy ma możliwość stwierdzenia nieważności lub uchylenia uchwały.

Przedsiębiorca powinien wiedzieć, że dokument ulec może zaskarżeniu, jeżeli:
  • jest sprzeczny z umową spółki
  • jest sprzeczny z dobrymi obyczajami
  • godzi w interesy spółki
  • godzi w interesy jednego ze wspólników

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Fajnie, że można się tak dużo dowiedzieć.

    OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...