Biuro tworzy kilkunastu specjalistów, którzy chętnie pomogą nowym przedsiębiorcom w podjęciu aktywnej działalności na rynku gospodarczym. Od kliku lat biuro świadczy różne usługi na rzecz przedsiębiorców, ciesząc się ich zaufaniem. Współpraca z Klientem opiera się na szczegółowym rozpoznaniu jego potrzeb i opracowaniu dla niego indywidualnej oferty. Eksperci biura cenią sobie czas jego Klientów oraz mają na uwadze pewne ograniczenia finansowe z jakimi bardzo często borykają się podmioty gospodarcze. Razem z klientem opracowują najlepszy plan działania. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nimi.





AKTUALIZACJA KRS

Właściciele spółek zobowiązani są do pilnowania, aby dane dotyczące ich firmy, udostępniane w KRS były rzetelne oraz zgodne ze stanem rzeczywistym. Nasze biuro oferuje pomoc w aktualizacji danych KRS, przygotowanie niezbędnych formularzy aktualizacyjnych orazich złożeniem. W imieniu przedsiębiorcy dopełnimy obowiązków, aby miał pewność, że prowadzi firmę zgodnie z przepisami prawa. Zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu.



REJESTRACJA SPÓŁEK

Biuro przeprowadza cały proces rejestracji spółki. Usługa rejestracji obejmuje doradztwo w zakresie wyboru PKD, umowy najmu oraz wysokości kapitału zakładowego. Z pomocą specjalistów sporządzicie Państwo odpowiednią umowę spółki z o.o., a także zarejestrujecie ją w KRS, US, ZUS oraz GUS. Oferujemy także rejestrację bez aktu notarialnego, w s24. Specjaliści pomogą w zakresie rejestracji
spółki z o.o., oraz wszystkich pozostałych form.







Jak przekształcić spółkę jawną w spółkę z o.o.?


Zgodnie z art. 551 § 1 k.s.h. spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna (spółka przekształcana) może być przekształcona w inną spółkę handlową (spółkę przekształconą). Przekształcenie spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialności uregulowane jest w art. 551–574 Kodeksu spółek handlowych. Kodeks spółek handlowych przewiduje 2 sposoby przekształcenia spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością:

uproszczony – gdy wszyscy wspólnicy przekształcanej spółki jawnej prowadzili jej sprawy,
pełny – jeśli żaden ze wspólników przekształcanej spółki jawnej nie prowadził jej spraw.

Podczas procesu przekształcania nie nastąpi rozwiązanie spółki jawnej, lecz zmiana formy prawnej prowadzonej działalności. Czynność ta nie będzie stanowić ani odpłatnej dostawy towarów, ani odpłatnego świadczenia usług.

Warunki niezbędne do przekształcenia spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością przy pełnym sposobie określone zostały w art. 556 Kodeksu spółek handlowych:

● sporządzenie planu przekształcenia spółki wraz z załącznikami oraz opinią biegłego rewidenta,
● powzięcie uchwały o przekształceniu spółki,
● powołanie członków organów spółki przekształconej albo określenie wspólników prowadzących sprawy tej spółki i reprezentujących ją,
● zawarcie umowy albo podpisanie statutu spółki przekształconej,
● dokonanie w rejestrze wpisu spółki przekształconej i wykreślenie spółki przekształcanej.

Plan przekształcenia przygotowuje zarząd spółki przekształcanej albo wszyscy wspólnicy prowadzący sprawy spółki przekształcanej. W przypadku spółki jednoosobowej plan przekształcenia sporządza się w formie aktu notarialnego.

Do planu przekształcenia muszą być dołączone dokumenty tj.:
  •  projekt uchwały w sprawie przekształcenia spółki,
  • projekt umowy albo statutu spółki przekształconej, 
  • wycenę składników majątku spółki przekształcanej,
  • sprawozdanie finansowe sporządzone do celów przekształcenia na określony dzień, przy zastosowaniu takich samych metod i w takim samym układzie, jak ostatnie roczne sprawozdanie finansowe.

Czynność przekształcenia spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością nie podlega opodatkowaniu na gruncie ustawy o podatku od towarów i usług.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...