Biuro tworzy kilkunastu specjalistów, którzy chętnie pomogą nowym przedsiębiorcom w podjęciu aktywnej działalności na rynku gospodarczym. Od kliku lat biuro świadczy różne usługi na rzecz przedsiębiorców, ciesząc się ich zaufaniem. Współpraca z Klientem opiera się na szczegółowym rozpoznaniu jego potrzeb i opracowaniu dla niego indywidualnej oferty. Eksperci biura cenią sobie czas jego Klientów oraz mają na uwadze pewne ograniczenia finansowe z jakimi bardzo często borykają się podmioty gospodarcze. Razem z klientem opracowują najlepszy plan działania. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nimi.





AKTUALIZACJA KRS

Właściciele spółek zobowiązani są do pilnowania, aby dane dotyczące ich firmy, udostępniane w KRS były rzetelne oraz zgodne ze stanem rzeczywistym. Nasze biuro oferuje pomoc w aktualizacji danych KRS, przygotowanie niezbędnych formularzy aktualizacyjnych orazich złożeniem. W imieniu przedsiębiorcy dopełnimy obowiązków, aby miał pewność, że prowadzi firmę zgodnie z przepisami prawa. Zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu.



REJESTRACJA SPÓŁEK

Biuro przeprowadza cały proces rejestracji spółki. Usługa rejestracji obejmuje doradztwo w zakresie wyboru PKD, umowy najmu oraz wysokości kapitału zakładowego. Z pomocą specjalistów sporządzicie Państwo odpowiednią umowę spółki z o.o., a także zarejestrujecie ją w KRS, US, ZUS oraz GUS. Oferujemy także rejestrację bez aktu notarialnego, w s24. Specjaliści pomogą w zakresie rejestracji
spółki z o.o., oraz wszystkich pozostałych form.







PROKURA

Co to jest prokura?
Prokura to pełnomocnictwo udzielane wyłącznie przez przedsiębiorcę, który jest obowiązany do wpisu działalności gospodarczej do rejestru przedsiębiorców, czyli KRS. Jest to jednostronna czynność prawna, która zawsze wymaga formy pisemnej. Należy pamiętać, że czynność ta powinna zostać zgłoszona do rejestru przedsiębiorców.


Kto właściwie może zostać prokurentem?
Prokurentem może zostać wyłącznie osoba fizyczna, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Pełnymi zdolnościami do czynności prawnych dysponują osoby, które skończyły 18 rok życia. Ważnym elementem jest również, aby osoba, która stara się zostać prokurentem nie była ubezwłasnowolniona.


Możliwości i ograniczenia prokurenta!

Prokurent nie może przenieść prokury na inne osoby, jednakże może on ustanawiać pełnomocników, ale tylko do czynności objętych zakresem jego własnych kompetencji. Prokurent jest przedstawicielem przedsiębiorcy, a więc reprezentuje daną osobę przez innymi podmiotami w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Na podstawie prokury, prokurent nie może zbyć przedsiębiorstwa /sprzedać spółki, , oddać go w czasowe korzystanie, zbyć czy obciążyć nieruchomość.


Rodzaje prokury!
Wyróżniamy kilka rodzai prokury:
  • prokurę samodzielną (samoistną) – w której, prokurent działa samodzielnie; 
  • prokurę łączną – która charakteryzuje się tym, że dla dokonania czynności prawnej konieczne jest współdziałanie wszystkich prokurentów (w praktyce funkcjonuje także, zaakceptowana przez Sąd Najwyższy, prokura łączna nieprawidłowa, polegająca na tym, że dla dokonania czynności konieczne jest współdziałanie prokurenta z inną osobą, która prokurentem nie jest, np. z członkiem zarządu, wspólnikiem) 
  • prokurę oddziałową – w której zakres umocowania prokurenta ograniczony jest do zakresu spraw wpisanych do rejestru oddziału przedsiębiorstwa.

Kiedy następuje wygaśnięcie prokury?
  • odwołania jej przez mocodawcę – odwołanie prokury może nastąpić w każdym czasie i bez podawania powodu; ustanowienie prokury z zastrzeżeniem niemożności jej odwołania jest niedopuszczalne; 
  • sytuacji związanych z ustaniem dotychczasowej działalności przedsiębiorcy: wykreślenie przedsiębiorcy z rejestru, ogłoszenie upadłości, otwarcia likwidacji oraz przekształcenia; 
  • zrzeczenia się umocowania przez prokurenta; 
  • śmierci prokurenta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wyraź swoją opinię.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...